Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Jak chronić swój telefon

opublikowano: 01-12-2018

Jak chronić swój telefon

Kupując nowy telefon większość z nas chciała by podjąć wszelkie możliwe kroki by móc go maksymalnie zabezpieczyć.
Co zrobić aby Twój telefon był w 100 % zabezpieczony?
Może myślicie teraz, że należy go np. włożyć do najlepszego etui potem to etui do większego pokrowca, a następnie wszystko owinąć folią bąbelkową. Wówczas nic mu się nie stanie!

Fakt jest to jakieś rozwiązanie jednak nawet w tym momencie telefon jest ciągle zagrożony!
Nie zagraża mu co prawda żadne zagrożenie zewnętrzne ale z telefonu mogą wyciec Twoje dane, zdjęcia itd. a tego z pewnością nikt by nie chciał.

Pierwszą linią obrony, którą każdy powinien mieć to założenie prostej blokady ekranu.
Tak naprawdę dzięki niej zostawiając telefon na chwilę samotnie masz pewność, że nic nie powinno zostać z niego przesłane niepożądanym osobom. 

Pamiętacie stary PRLowski produkt taki jak pralka frania? Dzisiaj po kilkudziesięciu latach widuje się ją przeważnie na śmietniku jednak większość egzemplarzy nawet tam jest sprawnych. Telefon należy do narzędzi coraz to bardziej skomplikowanych ze względu na ilość oprogramowania i swojej konstrukcji. A to z kolei oznacza że coraz więcej elementów może ulec awarii. Podczas awarii narażamy się na stratę części danych lub zdjęć i filmów dlatego właśnie zawsze warto wykonywać raz na jakiś czas kopię awaryjną wszystkich danych w telefonie.

Kiedyś komputery były wielkie jak szafy. Dzisiejsze smartfony mieszczące się w ręku mają większą moc obliczeniową niż komputery jeszcze kilka lat temu. Proces ten będzie narastał. To sprawia, że cyberprzestępcy coraz częściej chcą zaatakować smartfon na którym nie mamy wyrobionych nawyków obronnych.
Przypominamy o kilku całkowicie podstawowych elementach obrony telefonu przed cyberprzestępczością

1 Zawsze posiadaj wgrany program antywirusowy
2 Nie zapominaj wylogować się po skorzystaniu z aplikacji
3 Polecamy również aplikacje, które usuwają dane jakie pozostawiamy w przeglądarce. 

Warto czytać o nich i stosować zabezpieczenia na każdym naszym sprzęcie elektronicznym. Wraz z rozwojem i dobrobytem  jaki daje nam internet i elektronika wiąże się niestety duża liczba nowych zagrożeń, które mogą wygenerować straty bardziej uciążliwe niż kradzież portfela na ulicy. 

Jeśli kwestie bezpieczeństwa swojej elektroniki masz za sobą, lub nasz artykuł skłoni Cię do zaangażowania w nią lepiej to świetnie  zapraszamy zatem na naszą stronę internetową po zabezpieczenia drugiego stopnia czyli case na telefon, pokrowce filcowe i neoprenowe na całą Twoją przenośną elektronikę. Dzięki jakości i możliwości personalizacji stworzysz piękną wisienkę na torcie Twoich zabezpieczeń. :)

Pięknej i bezpiecznej przyszłości w XXI wieku  życzy Zespół Youpibag 

Youpibag Maria Asman
Góralska 3/89
01-112 Warszawa
kontakt@youpibag.pl

tel.: 785-658-927 (od 9 do 17)

Dołącz do nas

fb g+ pinterest
Bezpieczne płatności dzięki
dotpay paypal
logotypy
Copyright 2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone | Realizacja: MEETMEDIA