Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Jak znaleźć dobre zdjęcie / dobrą grafikę

opublikowano: 15-03-2017

W Youpibag cenimy sobie indywidualny styl. Twój styl. Dlatego u nas możecie zaprojektować  swoje etui od początku do końca: wymiar, sposób zapięcia, a przede wszystkim nadruk, który wyraża Twoją osobowość i jest wizytówką. W każdym produkcie przedstawiamy przykładową listę grafik, oprócz tego w kreatorze pokrowców oprócz możliwości dodania własnego zdjęcia stworzy limy zakładkę baza zdjęć w której w jednym miejscu przedstawiamy wiele propozycji grafik z różnych kategorii.

Szukając fajnego obrazka, który będzie pasował do naszego stylu, często sięgamy do Google’a. Można tam spędzić wiele czasu, zmieniając wyszukiwane hasła, filtrując obrazy o wyższej rozdzielczości, itp.

Takie poszukiwania wcale nie muszą zakończyć się sukcesem, bo grafika, mimo dużej rozdzielczości, może mieć małą szczegółowość (czyli gęstość pikseli), albo mieć niewłaściwe wymiary, ta że na pokrowcu byłaby przycięta w nieciekawy sposób dodatkowo należy się upewnić czy autor takiej grafiki pozwala na jej używanie.

Więc gdzie szukać dobrych grafik? W darmowych bazach obrazów! Wiedzieliście, że istnieją zbiory dobrej jakości zdjęć i rysunków dostępne nieodpłatnie dla każdego? Niektóre oferują możliwość wykorzystania swoich zbiorów tylko w celach niekomercyjnych, a inne nie stawiają żadnych ograniczeń.

Polecamy te darmowe bazy obrazów:

http://pl.freepik.com/  -  obrazki wektorowe, czyli takie, które nie tracą jakości nawet przy bardzo dużym rozciąganiu. Jeśli jednak nie interesuje Cię edytowanie plików wektorowych, to w pobranej ze strony paczce znajdziesz też plik JPG.

https://pixabay.com/ - chyba największa baza darmowych „jotpegów”. Czego tu nie ma? Natura, motoryzacja, sport i wiele, wiele więcej. Zawsze idealna rozdzielczość!

http://www.stockvault.net/ - zdjęcia, dużo zdjęć.

https://www.flickr.com/search/advanced - zdjęcia, wideo, szukanie obrazów w różnych rozmiarach, proporcjach, z dominującym kolorem. Można siedzieć i podziwiać przez pół roku, a i tak nie uda się przejrzeć całej kolekcji.

A jeśli lubicie stare, historyczne i oryginalne obrazki, to koniecznie sprawdźcie stronę Biblioteki Narodowej: https://polona.pl/  Znajdziecie tam nieprzebrane zbiory starodruków z bardzo ciekawymi rycinami i malunkami. Po pobraniu możecie go bez problemu dopasować do pokrowca w naszym kreatorze.

Powodzenia i bądźcie Youpi!

 

Youpibag Maria Asman
Góralska 3/89
01-112 Warszawa
kontakt@youpibag.pl

tel.: 785-658-927 (od 9 do 17)

Dołącz do nas

fb g+ pinterest
Bezpieczne płatności dzięki
dotpay paypal
logotypy
Copyright 2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone | Realizacja: MEETMEDIA