Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Jaki powinien być zegar

opublikowano: 14-03-2019

Na zegarze zbliża się północ, po długim dniu przystępujesz do ostatniej czynności jaką musisz dziś zrobić. Napisanie kilkuzdaniowego podziękowania dla kolegi. Będziesz to jutro miał powiedzieć przed kilkoma swoimi kolegami. Zaczynasz pisać. Nigdy nie zdawałeś sobie sprawy ile czasu zajmuje wymyślenie tych kilku zdań. Siedzisz i myślisz, chcesz ułożyć coś z ikrą, zabawnego a do tego z sensem ale każdy pomysł jaki przychodzi do głowy wydaje się być z byt banalny. Z tyłu głowy słyszysz jak uciekają Ci sekundy, ten dźwięk nieustanie uciekającego czasu, spoglądasz na nieustanie tykający zegar. Minęło już 15 minut a Ty siedzisz nad wciąż pustą kartką. Zaczynasz przelewać na papier myśli, wiesz, że to jedyny sposób aby zacząć i móc wreszcie po ciężkim dniu położyć się spać. Piszesz i słyszysz jak przez pokój gościnnie przelatuje mucha. O tej godzinnie jej malutkie skrzydełka trzepoczą przynajmniej tak samo jak całe stado gęsi. Ogromnie cieszysz się z jej odlotu. Po kolejnej dłuższej chwili w końcu masz, napisałeś. Teraz tylko sprawdzić czy to jest to, ten ostatni szlif może jakąś puentę dodać. Chcesz ostatni raz zagłębić się w zwoju swoich myśli ale właśnie jak na złość w momencie największego skupienia słyszysz to. Słyszysz czas, który jest odmierzany przez zegar ścienny i skupiasz się na mijających sekundach, minutach zamiast na tym co właśnie chciałeś zrobić. Wtedy dochodzi do Ciebie świadomość która już to godzina i wiesz że to już koniec ale o ile szybciej mógł byś to wszystko skończyć gdyby nie to Straszne tykanie !!! 

 

Powyższa krótka historia jasno pokazuje kiedy tak naprawdę słyszymy zegar. Wtedy gdy z zewnątrz nie płyną już żadne inne bodźce a my zamierzamy zrobić coś w skupieniu albo po całym dniu iść spać. Wiedząc jak bardzo jest to irytujące w Youpibag znajdziesz tylko zegary z „płynącym”, cichym sekundnikiem. Nie wydaje on tak irytującego odgłosu podczas chwil największego skupienia dzięki czemu znacznie szybciej zaśniesz lub tak jak w przypadku bohatera naszej historii skończysz pisać te kilka zdań. Ciche zegary to idealne rozwiązanie nie tylko dla Ciebie ale również do pokoju dla dzieci które potrafią być wrażliwe nawet na najcichsze odgłosy.

 

 

 

Youpibag Maria Asman
Góralska 3/89
01-112 Warszawa
kontakt@youpibag.pl

tel.: 785-658-927 (od 9 do 17)

Dołącz do nas

fb g+ pinterest
Bezpieczne płatności dzięki
dotpay paypal
logotypy
Copyright 2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone | Realizacja: MEETMEDIA