Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Kilka porad jak urządzić kuchnię

opublikowano: 11-10-2018

Kilka porad jak urządzić kuchnię 


W każdej kuchni powinny znajdować się lodówka, zlew, blat i płyta grzejna. Wszystkie te elementy są całkowicie nie zbędne do funkcjonowania kuchni i łączą się w tzw. ciąg technologiczny. Oznacza to że pomiędzy tymi obiektami najczęściej się przemieszczamy w związku z tym wyżej wymienione sprzęty powinny znajdować się w bliskiej odległości od siebie. Skróci to czas pracy w kuchni.


Wiemy już jakie sprzęty w kuchni są niezbędne, na tym etapie należy się zastanowić dokładnie jak te sprzęty mają wyglądać. Projektując kuchnię dla starszej pary bez dzieci możemy przyjąć że mała energooszczędna lodówka będzie lepszym pomysłem niż coś dużego.  Zupełnie inaczej należy pomyśleć o tym sprzęcie w przypadku młodej pary z jednym dzieckiem trzyletnim, która spodziewa się jeszcze bliźniaków. W tym przypadku kupowanie małej lodówki oznacza, że za chwilę zapewne będzie należało ją wymienić. Dokładnie identyczna sytuacja ma miejsce w przypadku płyty grzejnej. 


Praktyczna rada należy uważać przy zabudowie lodówki koło piekarnika. Piekarnik wydzielając ciepło podczas pieczenia sprawi, że lodówka będzie zużywać więcej energii, a ponadto szybciej się zużyje.


Podczas projektu wiele jest kwestii indywidualnych natomiast zazwyczaj kuchnie dobrze wyglądają przy dopasowaniu dwóch tonacji kolorystycznych np. ciemniejszego i jaśniejszego brązu. 


Obecnie coraz częściej w kuchni zamiast standardowych kafelków stosuje się szklane płyty czy też Panele kuchenne. Materiały czyści się tak samo łatwo jak kafelki, a po za tym pozwalają się wyróżnić na tle kuchni wykonywanych przez ostatnie kilkanaście lat.


Po postawieniu szafek położeniu podłogi oraz pomalowaniu ścian przyszła pora na dekoracje. Całkowicie niezbędnym elementem kuchni jest zegar. Ileż to razy podczas gotowania biegłaś do pokoju zobaczyć, która godzina a następnie krzątając się w kuchni zapomniałaś spojrzeć czy to już minęło 10 minut czy jeszcze nie, dzięki zegarowi czas zawsze będzie pod kontrolą. Dodatkowo wybierając zegar niezwykły bo z własną kompozycją graficzną możesz idealnie dopasować go do stylu każdego pomieszczenia sprawiając, że będzie jeszcze bardziej oryginalne i piękne. 


Warto pamiętać o tym że kuchnia to jednak plac boju, każdego dnia robimy kawę, smażymy czy też miksujemy. Właśnie dlatego na ściany kładziemy farbę zmywalną. Warto aby ozdoby kuchenne również były odporne na brud i wilgotność. Blaszane obrazy z blachy aluminiowej zdecydowanie wpisują się w te wymagania, a możliwość wybrania dowolnego wzoru, a przede wszystkimi zaprojektowania go samemu daje pewność, że będzie to coś naprawdę wyjątkowego. 


Dodatkowo kubki z własnym nadrukiem, we własnym stylu typu „Pan Domu”, „Pani Domu” i w Twoim indywidualnym guście sprawią, że Wasza kuchnia nie będzie miała równych w swojej niezwykłości.     

Tego gorąco życzymy wszystkim naszym klientom.   Pozdrawiamy Zespół Youpibag ;) 

 

Youpibag Maria Asman
Góralska 3/89
01-112 Warszawa
kontakt@youpibag.pl

tel.: 785-658-927 (od 9 do 17)

Dołącz do nas

fb g+ pinterest
Bezpieczne płatności dzięki
dotpay paypal
logotypy
Copyright 2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone | Realizacja: MEETMEDIA