Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Puzzle dla dzieci na co zwrócić uwagę przy wyborze

opublikowano: 11-02-2018

 

Puzzle to jedna z pierwszych zabawek prawie każdego dziecka. Dobrze więc zwrócić uwagę na to jakie puzzle należy kupić dla swojej pociechy.

Dzieci starają się wszystkiego spróbować, słowo spróbować traktujmy tutaj dosłownie czyli po prostu wsadzić do buzi. Dlatego pierwszą rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę to wielkość Puzzli. Puzzle dla dziecka powinny być duże,  a sam wzór na puzzlach mało skomplikowany. Puzzle dla 2 latka tak samo jak puzzle dla 3 latka powinny się składać zaledwie z kilku elementów aby maluch mógł sobie w miarę szybko poradzić z ułożeniem kolorowej układanki. Jak powinien wyglądać układany wzór? Na wzorze powinna się znajdować jedna postać o wyrazistych kształtach. Może być to jakieś zwierzątko, przedmiot, pojazd lub osoba. Istotne aby każdy puzzel zawierał jedną część danej postaci, po przez taki zabieg znacznie łatwiej dziecku będzie ułożyć całą układankę. Wraz z upływem czasu ilość elementów można zwiekszać i urozmaicać dziecku zabawe oraz poziom trudności np. 16elementów z morskimi zwierzątkami. 

Puzzle dla 6 latka i starszego dziecka mogą być już znacznie większe. Dokładny rozmiar zależy od umiejętności i doświadczenia naszej pociechy. Z naszych doświadczeń wynika że dzieci w tym wieku radzą sobie z układankami posiadającymi 80 elementów,  a te które bardzo lubią puzzle potrafią ułożyć układankę z 300 elementów. W tym wieku przy wyborze motywu znacznie większą rolę będą odgrywały zainteresowania dziecka. Jeżeli dziecko bardzo lubi jakąś bajkę to z większą radością ułoży puzzle które mają taki motyw. Tutaj zaprojektujesz puzzle dla 6 latka z twoim motywem.

Puzzle to bardzo dobra okazja do spędzenia czasu razem, nic przecież nie stoi na przeszkodzie aby rodzinnie układać większe puzzle. Przecież puzzle to bardzo dobra zabawa nie tylko dla dzieci ale również dla dorosłych.

 

Youpibag Maria Asman
Góralska 3/89
01-112 Warszawa
kontakt@youpibag.pl

tel.: 785-658-927 (od 9 do 17)

Dołącz do nas

fb g+ pinterest
Bezpieczne płatności dzięki
dotpay paypal
logotypy
Copyright 2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone | Realizacja: MEETMEDIA